Dla osób z osteoporozą

Profilaktyka

kluczem do zahamowania rozwoju choroby

Czym jest osteoporoza?

Osteoporoza, to choroba dotykająca ludzki układ szkieletowy. W trakcie jej trwania ma miejsce zmniejszanie się gęstości kości oraz zaburzeń w spójności ich tkanek, następstwem czego jest wyższa podatność na złamania, które mogą dojść podczas przypadkowego stłuczenia lub przy podnoszeniu niewielkich ciężarów. Osteoporoza dotyczy głównie wszystkich kobiet w wieku postmenopauzalnym, lecz starsi mężczyźni także są narażeni na to schorzenie. 

Istnieje wiele czynników wpływających na rozwój osteoporozy:

  • zła dieta (głównie mała podaż wapnia, witaminy D, niedożywienie)
  • palenie tytoniu
  • nadużywanie alkoholu
  • niewielka aktywność fizyczna
  • niedostateczna ekspozycja na światło słoneczne.

 

Normobaria dla osób z osteoporozą.

Dzięki normobarii możliwe jest wyleczenie wielu stanów zapalnych, jakie znajdują się w ciele. To sprawia, że osoby, które skarżą się na ich nawroty powinny jak najszybciej sprawdzić skuteczność działania komory normobarycznej i poprawić jakość swojego funkcjonowania.

Podczas sesji w komorze normobarycznej fibroblasty przyczyniające się do regeneracji tkanki łącznej, syntezują kolagen, ponieważ są w odpowiedni sposób natlenowane. Osteoklasty, dzięki tlenowi, mogą skutecznie usuwać martwe części kości. Większość urazów struktury kostnej potrzebuje większej ilości tlenu w osoczu, w celu usprawnienia przepływu krwi, ponadto, ten cenny pierwiastek poprawia ciśnienie krwi w tkankach miękkich otaczających kości i w samych kościach.

 

Normobaria

mocne kości i zdrowe stawy