Dla otyłych

Nadwaga 🡺 Otyłość

Nadwaga – choroba?

Otyłość zaczyna się od nadwagi. Dlatego specjaliści nazywają ją: przedotyłością, albo stanem przedotyłościowym. Mówimy o nadwadze, gdy dostarczamy organizmowi więcej energii (pożywienia) niż on potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Nasze ciało przyswaja dodatkową dawkę energii i magazynuje ją zamiast pożytkować na przemiany materii, wytwarzanie ciepła oraz aktywność fizyczną.  Otyłość to skomplikowana choroba przewlekła. Powstaje z wielu różnych przyczyn i sama, bez leczenia, nie ustępuje.

Jednym z czynników wpływającym na problemy z otyłością jest przewlekły stres.  Szybkie tempo życia, presja wynikająca z postawionych przez siebie lub otoczenie wymagań, rywalizacja w pracy, chęć zapewnienia lepszego bytu sobie i rodzinie, gonitwa za przedmiotami, które przez nas są nazywane niezbędnymi do życia.

Te i wiele innych czynników sprawia, że żyjemy w coraz większym stresie. Aby go „zajeść” często sięgamy po produkty, które dają nam złudne poczucie spokoju, lepszego samopoczucia.

 

 

Normobaria dla osób otyłych

Terapia tlenowa w komorze normobarycznej pomaga zredukować powikłania wielu chorób. Jednym z ważniejszych benefitów normobarii dla osób z nadwagą jest jej wpływ na pobudzenie metabolizmu. Wyższy metabolizm, to szybciej zachodzące reakcje w naszym organizmie i większe zapotrzebowanie na energie, do której wytworzenia zużywa się tkankę tłuszczową, co przyspiesza proces chudnięcia. Wysoka ilość tlenu pobudza krążenie zapobiegając chorobie wieńcowej, której skutkiem jest między innymi zawał serca. Komora normobaryczna wiec nie tylko leczy skutki chorób, ale również im zapobiega. Kolejna zaleta, to detoksykacja organizmu. Dzięki odpowiedniej ilości tlenu w komorze możemy zmniejszyć ilość toksyn zalegających w komórkach naszego ciała. Ponadto, terapia pozytywnie wpływa na pozbywanie się wolnych rodników, które są bardzo szkodliwe dla organizmu.

 

Terapia tlenowa wspomaga efektywność diety i ćwiczeń w spalaniu tkanki tłuszczowej